W dniu 4 października po raz kolejny Biblioteka i Świetlica Wiejska zorganizowała Święto Pieczonego Ziemniaka dla miejscowych dzieci.
Ziemniak to pospolite warzywo, różnie nazywane w różnych rejonach kraju, przyrządzane na wiele różnorodnych sposobów, stało się pretekstem do wspólnej zabawy. Skąd się wziął? Jak do nas przywędrował? Tego dowiedzieli się uczestnicy, słuchając krótkiej historii ziemniaka.

30 września 2017 r. w Czerniczynie odbył się  Gminny Turniej Sportowy “Fair Play” pod patronatem Wójta Gminy Hrubieszów. Celem zawodów była popularyzacja piłki nożnej i  siatkowej, umożliwienie młodzieży udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji oraz integracja młodzieży z Gminy Hrubieszów.

Organizatorem spotkania było Sołectwo Czerniczyn oraz Biblioteka Publiczna i Proboszcz Parafii Czerniczyn.

Już się kończy miesiąc wrzesień,

Już witamy Panią Jesień…..

Pani Jesień zawitała 24 września 2018r. do Bibliotece Publicznej w Stefankowicach na spotkanie z uczniami klasy drugiej szkoły podstawowej.

Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach zaprasza do udziału w Gminnym Turnieju Czytelniczym „Podróże po literaturze”.

Do pobrania:

REGULAMIN (plik w formacie PDF),

KARTA ZGŁOSZENIA (plik w formacie PDF).

Uroczystości rozpoczęto przed tablicą upamiętniającą zwycięską bitwę wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku pod Stefankowicami (żołnierze 15 pp. pokonali kozaków Budionnego). Janina Mróz - prezes Stowarzyszenia „Sosenka” ze Stefankowic wygłosiła słowo wstępne, po którym w asyście Kompanii Honorowej wystawionej przez 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr  Henryka Dobrzańskiego „Hubala” odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową. Złożono kwiaty i wiązanki, zapalono znicze. Wcześniej złożono kwiaty na grobach żołnierzy 15 pp „Wilków” w Moniatyczach.

Copyright © 2018 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.