Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach zaprasza do udziału w Gminnym Turnieju Czytelniczym "Spotkanie z książką".

Do pobrania:

REGULAMIN (plik w formacie PDF),

KARTA ZGŁOSZENIA (plik w formacie PDF).

24 czerwca b.r. w Kosmowie odbyła się Noc Świętojańska z motocyklami. Część artystyczną zapewniły zespoły: Klub Seniora "Biedronki" ze Ślipcza, "To i Owo na Ludowo" z Gródka - działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach oraz Kapela MOCH-BAND z Mircza i zespół "Mamba" z Werbkowic. Nad Bukową, bo tam zorganizowano spotkanie w najkrótszą noc roku, swoje maszyny zaprezentowali członkowie Kresowego Bractwa Motocyklowego. Było też tradycyjne puszczanie wianków.

Pierwszy przystanek wyznaczały Szpikołosy, miejscowość należąca dawniej do Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego. Tutaj zatrzymaliśmy sie przy ponad dwuwiekowym kościółkiem, pierwotnie cerkwią grekokatolicką. Piękne drewniane budownictwo sakralne. Również w tej miejscowości zatrzymał nas nietypowy wystrój wsi. To oczywiście krasnale. Wieś przed kilku laty założyła wioskę tematyczną "Cudowny świat krasnali". Stąd bajkowa sceneria Szpikołos. Następna wieś na trasie rajdu to Dziekanów - siedziba Rady Gospodarczej Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego.Już na samym wjeździe widnieje popiersie Stanisława Staszica twórcy TRH. Umieszczone na białym krzyżu, jest miejscem gdzie od lat składane są kwiaty podczas Obchodów Staszicowskich.

Stoły zastawione jadłem, obok rękodzieło ludowe, wszystko przygotowane przez sołectwa uczestniczące w Dniu Samorządu Terytorialnego - VII Królewskim Jarmarku Nadbużańskim Gminy Hrubieszów w Czumowie nad Bugiem. Na scenie artyści z gminy, z Podhala i z Ukrainy. Z tego co zaprezentowali powstał swoisty koktajl muzyczny. Zapowiedzią do niego był występ otwierający to nadbużańskie święto. To Trio Wiesława Majewskiego - trzy zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach: "Polanie" z Wolicy, "Czerwona Jarzębina" z Moroczyna i Zespół strażacki "Na Jeden Raz" z Mienian. Wszystkich przybyłych na to spotkanie powitali: Wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów Jerzy Fedorczuk.

Ilustracja artykułuMiło nam powitać Państwa na nowej stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach. Nowa witryna pozwoli na osiągniecie wyższego poziomu jej dostępności zarówno dla użytkowników uwzględniając osoby niepełnosprawne jak i dostępności sprzętowej (urządzenia mobilne). Na nową wersję strony przeniesiono wyłącznie ostatnie informacje (z poszczególnych kategorii).

Copyright © 2017 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.