Dnia 28.01.2018 roku, w Moniatyczach, odbył się XIV Przegląd Zespołów Śpiewaczych KOLĘDY I PASTORAŁKI.

Przegląd otworzyli: Wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki, Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów Jerzy Fedorczuk i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach Aleksandra Muzyczuk.

Prezentacje wykonawców poprzedził występ zespołu Bokoryna z Żalina (Gmina Ruda-Huta). Gminy podpisały porozumienie o współpracy a ten występ był częścią wydarzenia jakie wpisało się w tym roku w realizację wspólnych obchodów jubileuszu 1000-lecia pobytu Bolesława Chrobrego na terenie gmin Województwa Lubelskiego: Hrubieszów i Ruda-Huta. Nadmieniam, że tego samego dnia do Gminy Ruda-Huta pojechał ze swoim występem zespół naszej gminy "Na Jeden Raz'" z Mienian.

Po wysłuchaniu 35 wykonawców Jury przyznało nagrody dla zespołów:

„Lotos” z Werbkowic, „Flowers” z Białopola, „Zorza” z Uchań, „Borowianki” z Raciborowic, „Kresowianki” z Żabcza, „Ostrowiacy” z Ostrówka, „Szychowianki” z Szychowic i „Arabeska” z Mircza.

Nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa otrzymał Zespół „Na Jeden Raz” z Mienian.

Natomiast wyróżnienia otrzymali: Duet Karolina i Zuzia, Krzysztof Gągoł, Hanna Gągoł, Zespół dziecięcy „Biedronki” ze Ślipcza, Klub Seniora „Biedronki” ze Ślipcza, Zespół „Kopyłowianie” z Horodła, Zespół „Zuzanki” z Moniatycz, Zespół „Pogranicze” z Przewodowa, Klub Seniora „Srebrne Świerki” z Kułakowic Trzecich, Chór Seniora „Promień” z Hrubieszowa, Zespół „Wrzos” z Dołhobyczowa, Zespół „Druga Młodość” i Zespół „Niepokorni”.

Statuetki ufundował Starosta Hrubieszowski.

Przegląd pod patronatem Związku Gmin Ziemi Hrubieszowskiej i Starosty Hrubieszowskiego zorganizował Wójt Gminy Hrubieszów i Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach.

Copyright © 2018 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.