Stoły zastawione jadłem, obok rękodzieło ludowe, wszystko przygotowane przez sołectwa uczestniczące w Dniu Samorządu Terytorialnego - VII Królewskim Jarmarku Nadbużańskim Gminy Hrubieszów w Czumowie nad Bugiem. Na scenie artyści z gminy, z Podhala i z Ukrainy. Z tego co zaprezentowali powstał swoisty koktajl muzyczny. Zapowiedzią do niego był występ otwierający to nadbużańskie święto. To Trio Wiesława Majewskiego - trzy zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach: "Polanie" z Wolicy, "Czerwona Jarzębina" z Moroczyna i Zespół strażacki "Na Jeden Raz" z Mienian. Wszystkich przybyłych na to spotkanie powitali: Wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów Jerzy Fedorczuk.

Ilustracja artykułuOtwarcia obchodów dokonał wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki i przewodniczący Rady Gminy Jerzy Fedorczuk. Po powitaniu gości wręczono odznakę honorową "Zasłużony dla rolnictwa" Zdzisławowi Dulibanowi, dyrektorowi ds. technicznych Cukrowni Strzyżów, przyznaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przyznany został również tytuł w konkursie „Zasłużony dla Gminy Hrubieszów” Irenie Czerwińskiej z Moroczyna wraz ze statuetką „Czapki z głów”.

Copyright © 2017 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.