Stoły zastawione jadłem, obok rękodzieło ludowe, wszystko przygotowane przez sołectwa uczestniczące w Dniu Samorządu Terytorialnego - VII Królewskim Jarmarku Nadbużańskim Gminy Hrubieszów w Czumowie nad Bugiem. Na scenie artyści z gminy, z Podhala i z Ukrainy. Z tego co zaprezentowali powstał swoisty koktajl muzyczny. Zapowiedzią do niego był występ otwierający to nadbużańskie święto. To Trio Wiesława Majewskiego - trzy zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach: "Polanie" z Wolicy, "Czerwona Jarzębina" z Moroczyna i Zespół strażacki "Na Jeden Raz" z Mienian. Wszystkich przybyłych na to spotkanie powitali: Wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów Jerzy Fedorczuk.

Jak co roku rozstrzygnięto konkurs „Czapki z głów”. W uznaniu za aktywną działalność na rzecz rozwoju lokalnego i promocji Gminy Hrubieszów tegorocznym laureatem został Stanisław Olko z Czerniczyna.

W części artystycznej wystąpiły zespoły: dziecięco młodzieżowy "Happy Sing" z Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach, Ludowy Amatorski Zespół „Mgiełka” z Domu Kultury Stara Lishnia na Ukrainie, Kapela Góralska „Muzyka Janusza Pilnego” z Leśnicy i „To i Owo na Ludowo” z Gródka.

O życiu w starożytności na terenie naszej gminy przypominało gockie obozowisko. W konkursie „Wiedzy o Gminie Hrubieszów” trzy kolejne miejsca zajęli:

I - Marian Hojda, II - Sławomir Szlachta oraz III - Jadwiga Dąbrowska.

Natomiast w konkursie kulinarnym „Pierogowe smaki”: I miejsce zajęło sołectwo Dąbrowa, drugie miejsce Janki zaś trzecie Nowosiółki.

Uroczyste obchody Dnia Samorządu Terytorialnego oraz VII Królewski Jarmark Nadbużański odbyły się 4 czerwca 2017 r. w Lasku Czumowskim a organizatorami byli: Wójt i Rada Gminy Hrubieszów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Copyright © 2017 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.