Ilustracja artykułu - przed wyjazdemNa wstępie dzieci zapoznano z trasą i celem rajdu a także bezpiecznym poruszaniem się podczas jazdy. Pierwszy przystanek wyznaczał park podworski w Stafankowicach, gdzie dzieci zobaczyły buk purpurowy oraz sosnę czarną w największym stanowisku tego gatunku na Zamojszczyźnie.

Niestety podczas dalszej jazdy tak rozpadał się deszcz, ze schroniliśmy się w stefankowieckiej świetlicy. Deszcz padał i padał a my czekaliśmy i czekaliśmy. Ale nie bezczynnie. Były zabawy, konkursy i gry zręcznościowe. Złożyliśmy także hołd tym, którym poświęcono okolicznościowe tablice na pomniku wystawionym w centrum wsi. Ostatecznie rajd przerwaliśmy, z nadzieją, że może jesienią odwiedzimy miejscowości, do których nie udało nam się dojechać, szczególnie te staszicowskie. A wszystko działo się 14 czerwca 2016. Rajd zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach a uczestniczyli w nim tylko uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach. Szkoda, bo Regulaminy wysłaliśmy aż do 45 placówek gminy Hrubieszów (szkoły i świetlice).

Copyright © 2017 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.