Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Do pobrania: REGULAMIN (plik w formacie PDF), METRYCZKA (plik w formacie PDF)

Spotkanie z książkami to wielka przygoda. Mogły się o tym przekonać dzieci z terenu gminy Hrubieszów w ramach Gminnego Turnieju Czytelniczego. Dzieci przeniosły się w bajkowy świat Narnii, zaznały przygód dzięki lekturom „W 80 dni dookoła świata” oraz „Ania z Zielonego Wzgórza”. Na podstawie tych lektur uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat ich treści.

Dnia 06.11.2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach odbył się 21 Gminny Jesienny Konkurs Recytatorski. W konkursie udział wzięło 15 osób: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum.

Jury konkursu przyznało następujące miejsca w trzech kategoriach:

Barwne kostiumy, rekwizyty, ciekawe teksty wierszy, emocje, wzruszenie, trema… i dobra zabawa!  Wszystkie te elementy pasują do uczestników Turnieju Sztuki Słowa „Zabawa z wierszem”, który odbył się  25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach.

Pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Moniatyczach zaś drugie Szkoła Podstawowa w Stefankowicach.

Uczniowie tych placówek musieli wykazać się wiedzą o Regionie Hrubieszowskim, szybkim rozstawianiem namiotu, sprytnie pokonać kolarski tor przeszkód, wyznaczyć kierunek za pomocą kompasu oraz wykonać piosenkę turystyczną.

Celem imprezy jest upowszechnianie wiedzy o Regionie Hrubieszowskim oraz rozwijanie sprawności ruchowych niezbędnych podczas uprawiania turystyki.

Gminny Turniej Krajoznawczo-Turystyczny zorganizowano 23.10.2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Wołajowicach w ramach Gminnego Dnia Turystyki.

Copyright © 2017 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.