14 maja 2020 roku został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny „Zasmakuj w bibliotece”, który odbył się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, a inicjatorem Biblioteki Publiczne Gminy Hrubieszów. Konkurs adresowany był do dzieci  uczęszczających do szkół podstawowych.

Dnia 28 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach został przeprowadzony Konkurs Sztuki Słowa, który adresowany był do szkół i przedszkoli z terenu gminy Hrubieszów.

W konkursie udział wzięło 46 uczestników.

Dnia 07.11.2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach odbyły się eliminacje gminne 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, w których udział wzięły 22 osoby - uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem zwyciężyła w rywalizacji z Publiczną Szkołą Podstawową  w Koble w Gminnym Turnieju Krajoznawczo-Turystycznym. Uczestnicy Turnieju zmierzyli się w następujących konkurencjach: konkurs wiedzy o Regionie Hrubieszowskim, rozstawianie namiotu, kolarski tor przeszkód, wyznaczanie kierunku za pomocą kompasu oraz wykonanie piosenki turystycznej.

Gminne eliminacje do XXXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 14 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Konkurs był adresowany do szkół z terenu gminy Hrubieszów i został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasa I-III oraz klasy IV-VI. W eliminacjach udział wzięło 11 uczestników 4 szkół z terenu gminy Hrubieszów tj.: Szkoła Podstawowa w Moniatyczach, Mienianach, Ślipczu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble.

Copyright © 2021 GOK Hrubieszów z siedzibą w Wołajowicach.