W dniu 14 listopada 2018r młodzież z terenu Gminy Hrubieszów uczestniczyła w Gminnym Turnieju Czytelniczym. Uczestnicy  udali się w podróż po literaturze z bohaterami książek: ”Hobbit”, „Przypadki Robinsona Kruzoe” oraz ”Mały Książe”.

W konkursowych zmaganiach udział wzięło 5  trzyosobowych drużyn reprezentujących Szkoła Podstawowe w Czerniczynie,  Husynnem,  Moniatyczach i  Stefankowicach oraz Gminne  Gimnazjum w Kozodawach.

Organizatorzy przygotowali pięć zadań konkursowych z którymi uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – Gminne Gimnazjum w Kozodawach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Moniatyczach

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Czerniczynie

IV- miejsce- Szkoła Podstawowa w Stefankowicach

V miejsce- Szkoła Podstawowa w Husynnem

Organizatorem konkursu były: Biblioteka Publiczna w Dziekanowie i Biblioteka Publiczna w Stefankowicach działające w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.