Barwne kostiumy, rekwizyty, ciekawe teksty wierszy, emocje, wzruszenie, trema… i dobra zabawa!  Wszystkie te elementy pasują do uczestników Turnieju Sztuki Słowa „Zabawa z wierszem”, który odbył się  25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach.

Konkurs adresowany był do uczniów szkól podstawowych, świetlic wiejskich i punktów przedszkolnych z terenu gminy Hrubieszów. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno słowa poetyckiego oraz popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz stworzenie możliwości do prezentacji.

W konkursie udział wzięło 28 recytatorów z 7 szkól tj.: Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie i Szpikołosach, Szkół Podstawowych w Husynnem, Moniatyczach, Mienianach, Stefankowicach i Ślipczu oraz 4 Punktów Przedszkolnych w Cichobórzu, Husynnem, Stefankowicach i Ślipczu.

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów powołane Jury konkursowe w składzie:
Katarzyna Suchecka

Sylwia Luchowska

Grażyna Smaga

Kierując się takimi kryteriami, jak: dobór repertuaru, interpretacja i opanowanie pamięciowe tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny, postanowiło przyznać następujące nagrody.

I Grupa wiekowa 3-5 lat

I miejsce-Kinga Zymon - Punkt Przedszkolny " Wilczęta " w Stefankowicach

II miejsce- Dawid Dąbrowski- Punkt Przedszkolny w Husynnem

II Grupa wiekowa Kl. 0- I

I miejsce- Dominika Borowska- S.P. w Husynnem

II miejsce- Julia Śliwa- S. P. w Stefankowicach

III miejsce - Wiktoria Skubis- S. P. w Mienianach

III  Grupa wiekowa Kl. II-III

I miejsce-Oliwia Surma- S. P. w Husynnem

II miejsce- Dagmara Tucka- S. P. w Stefankowicach

III miejsce- Zofia Tkaczyk- S P w Stefankowicach

III miejsce- Kacper Tomiło- S. P. w Husynnem

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Copyright © 2018 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.