Uroczystości rozpoczęto przed tablicą upamiętniającą zwycięską bitwę wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku pod Stefankowicami (żołnierze 15 pp. pokonali kozaków Budionnego). Janina Mróz - prezes Stowarzyszenia „Sosenka” ze Stefankowic wygłosiła słowo wstępne, po którym w asyście Kompanii Honorowej wystawionej przez 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr  Henryka Dobrzańskiego „Hubala” odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową. Złożono kwiaty i wiązanki, zapalono znicze. Wcześniej złożono kwiaty na grobach żołnierzy 15 pp „Wilków” w Moniatyczach.

W tym roku Gmina Hrubieszów swoje Święto Chleba zorganizowała w Dąbrowie.

Na plac główny starostów dożynkowych - Agnieszkę Miłosz i Tomasza Dąbrowskiego, oboje z Dąbrowy - "przyprowadził" barwny korowód. Korowód był także okazją do prezentacji wieńców dożynkowych.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Biblioteki gminy Hrubieszów w tą wyjątkową noc zaprosiły młodszych i starszych użytkowników do wspólnej zabawy na polu namiotowym w Kryłowie pod hasłem: „ZACZYTANI POD GWIAZDAMI”.

Szpikołosy, pierwszy przystanek na trasie rajdu. Miejscowość należąca dawniej do Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego. Obecnie słynie z ponad dwuwiekowego kościółka, dawniej cerkiew greckokatolicka. Uwagę zwraca także witacz informujący, że jesteśmy w "Cudownym Świecie Krasnali", bo tak nazywa się wioska tematyczna założona kilka lat temu. Z historią wsi można zapoznać się w małym muzeum, gdzie zgromadzono m.in. sprzęty dawnego gospodarstwa domowego.

Copyright © 2018 GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach.