Czwartek, 23 Luty 2017 r.
Gminny Ośrodek Kultury
Galeria Artystyczna
Grajdołek-art
Grajdołek-art

Biblioteki

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Fundacja Orange Program Rozwoju Bibliotek
Biblioteka udostępnia Internet dzięki Grupie ORANGE
Projekty

ZIMOWISKO w DZIEKANOWIE

Tradycyjnie już w okresie ferii zimowych Biblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska w Dziekanowie zorganizowały kilkudniowe zajęcia z myślą o dzieciach spędzających ten czas w swoich domach. Program zimowiska był bogaty w ciekawe i nowe zajęcia oraz zabawy.


Pierwszy dzień wspólnych zajęć wypadał w Dniu Babci i Dziadka. W związku z tym świętem uczestnicy naszego zimowiska, pod okiem pani instruktor Jolanty Wiśniewskiej wykonywały przepiękne kartki dla swoich babć i dziadków.

Następnego dnia odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez instruktorkę PCK panią Irminę Drawdzik. Zaprezentowała ona dzieciom sposoby udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności i omdleń, ćwiczyła bezpieczną pozycję i sposoby wzywania pogotowia ratunkowego. Pokazywała także sposoby opatrywania różnych ran.

Trzeciego dnia Świetlica zamieniła się w laboratorium fizyczne. Panie ze Stefankowic, wioski tematycznej „Einstein na łące” przeprowadzały różne doświadczenia i pokazy. Dla uczestników zimowiska było to bardzo interesujące spotkanie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i brały czynny udział w przeprowadzanych doświadczeniach.

Ostatniego dnia zajęć, w celu poszerzenia wiedzy o środowisku przyrodniczym został przeprowadzony konkurs wiedzy ekologicznej, kalambury o tematyce ochrony przyrody oraz wykonywane były ekologiczne dekoracje sali. Tego samego dnia dzieci również wykonywały smakowite „wesołe kanapki”.
Dzieciaki korzystały z komputerów, malowały zimowe pejzaże, bawiły się w bajkowe kalambury oraz wykonywały mumie papieru toaletowego. Nie zabrakło również rozgrywek w tenisa stołowego, cymbergaja i piłkarzyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by dzieci bezpiecznie i radośnie mogły wypocząć a zarazem wspólnie spędzić czas w sposób aktywny i twórczy.
Zimowisko było finansowane przez sołectwo wsi Dziekanów i GOK Wołajowice.

Anna Pępko
Ryszarda Patyjewicz


autor: AP, data dodania: 2014-02-07 15:16:02.
<-do aktualności

pokaż starsze->
mapa witrynymapa witryny
dodaj do ulubionychdodaj do ulubionych
ustaw jako startowąstartuj z nami


polecane strony
UG Hrubieszów WOK Lublin LGD Hrubieszów Muzeum Hrubieszów


kalendarz imprez
kalendarz imprez Kalendarz imprez Gminnego Ośrodka Kultury
(plik w formacie PDF)

kalendarz imprez Kalendarz imprez Organizacji Pozarządowych
(plik w formacie PDF)


kontakt
kontakt Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach

Wołajowice 33
22-500 Hrubieszów

telefon GOK 84 698 1486

fax GOK 84 698 1496

fax GOK gok-wolajowice@gok-wolajowice.pl

więcej->

statystyka
(c)2009
Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie
z siedzibą w Wołajowicach